Witaj! Miło, że nas odwiedziłeś!
Zaloguj się!

Zapomniałeś hasła? Zresetuj je tutaj

lub

Nie masz u nas jeszcze konta?

Super! Miło nam przywitać nowego gracza!
Zarejestruj się!

Wybór paczkomatu

Xbox One - jak podłączyć słuchawki?

jak podłączyć słuchawki do konsoli xbox one

Gry wideo to nie tylko ruchome obrazki, ale i przede wszystkim doskonały dźwięk, który dopiero w połączeniu z wizją nabiera cech pełnej wirtualnej rozrywki. A jeśli mówimy o dźwięku to nie można nie wspomnieć o słuchawkach do Xbox One, który ten dźwięk dostarczają do naszych uszu. W ofercie Xbox One znajdziemy mnóstwo zestawów słuchawkowych, zaczynając od tych najtańszych i budżetowych, a kończąc na eksperckich i audiofilskich rozwiązaniach za tysiące złotych. Dla każdego jednak znajdzie się coś odpowiedniego, wszakże Microsoft skonstruował konsole w ten sposób, by przyciągnąć do niej możliwie jak najszersze grono odbiorców. Dowiedz się jak podłączyć słuchawki do konsoli Xbox One!

Modele słuchawek do konsoli Xbox One

Przez prawie sześć lat panowania ósmej generacji konsol na oba wiodące sprzęty grające powstało mnóstwo dedykowanych peryferiów. Jednym z nich są oczywiście wszelkiej maści gamingowe słuchawki, które są doskonała alternatywą dla dużych i drogich zestawów kina domowego. Wygoda i prostota użytkownika spopularyzowały ten system odbioru dźwięku przez graczy. Dobrej jakości, dyskretne i nieprzeszkadzające otoczeniu bezprzewodowe słuchawki to doskonałe rozwiązanie dla każdego miłośnika nie tylko muzyki, ale również gro i kinomaniaków.

Samych modeli i rodzajów słuchawek jest tak wiele, że nie sposób wymienić ich wszystkich. Postaram się zatem wymienić najważniejsze kategorie i różnice pomiędzy konkretnymi rozwiązaniami.

Na pierwszy ogień idą wszelkiej maści headsety nauszne, które charakteryzują się dwoma muszlami połączonymi półokrągłym pałąkiem. Te rozwiązanie skierowane jest dla wszystkich pragnących głębokich doznań na polu przestrzennego audio. Słuchawki nauszne dzielimy na trzy podtypy:

·       Słuchawki otwarte – Dzięki specjalnym otworom zapewniającym swobodny przepływ powietrza twoje uszy się nie pocą oraz jesteś w stanie usłyszeć dźwięki pochodzące z otoczenia. Brak kompletnej izolacji powoduje, że dźwięk jest głęboki i usłyszysz, gdy mama woła cię na obiad :)

·       Słuchawki zamknięte – Odwrotność słuchawek otwartych. Tutaj jesteś tylko ty i dźwięk z gry. Wszystkie odgłosy zewnętrzne są dla ciebie nie słyszalne dzięki czemu możesz bardziej zanurzyć się w świat gry. Przestrzenna i wysokozakresowa fonia obiega całą twoją głowę. Niestety mama nie będzie zadowolona z takiego rozwiązanie, gdyż obiad będziesz musiał jeść zimny :)

·       Słuchawki półotwarte – Doskonały kompromis pomiędzy muszlami otwartymi i zamkniętymi. Doskonała wentylacja umożliwi ci długotrwałe sesje, usłyszysz większość dźwięków z otoczenia ale twoja muzyka z gry będzie również lekko odczuwalna dla pobliskich osób. Natomiast zjesz ciepły obiad i mama będzie szczęśliwa :)

Jeśli jednak duże i mało poręczne zastosowania słuchawek nausznych nie są dla ciebie, warto zwrócić uwagę na zdecydowanie mniejsze rozwiązanie. Headset douszne to komfort użytkowania każdego gracza, ale i tutaj znajdziemy rozgraniczenie na dwa podtypy:

·       Słuchawki douszne – charakteryzują się wysokim komfortem użytkowania. Zapewniają mniejszy i bardziej płytki bas niż wersje nauszne, ale ich mobilność i rozmiar rekompensują większość braków. W wersjach z wbudowanym mikrofonem możemy również komunikować się z innymi graczami. Te zastosowanie sprawdzi się również, gdy chcemy mieć kontakt z otoczeniem. Większość dźwięków zewnętrznych będzie słyszalnych.

·       Słuchawki dokanałowe – Różnią się od wcześniej prezentowanych tym, że wchodzą głębiej w uszy. Docierając do kanałów usznych powodują doskonałe wygłuszenie otoczenia, a zarazem podbijają niskie dźwięki. Audio jest zdecydowanie wyraźniejsze, a komfort użytkownika zostaje na takim samym poziomie.

Jak podłączyć takie słuchawki do konsoli Xbox One?

Jeśli posiadasz najnowszą konsole Xbox One, to bezproblemowo podłączysz każde słuchawki wyposażone w złącze jack 3,5mm lub USB. Po prostu wpinasz końcówkę headsetu do wejścia w pad bezprzewodowym lub w otwór na USB samej konsoli  i cieszysz się po kilku sekundach dźwiękiem stereo w swoich ulubionych produkcjach. Lekkie schody zaczynają się wtedy, gdy posiadasz starszą wersję kontrolera Xbox. Tutaj z pomocą przychodzi przejściówka umożliwiająca bezproblemowe podpięcie słuchawek. Adapter jest szeroko dostępny i tani, więc nie jest to bariera nie do przeskoczenia.
 

Większy problem napotykamy wtedy, gdy chcemy podłączyć do naszego Xboxa słuchawki bezprzewodowe. Konsola Microsoftu nie wspiera technologii bluetooth w połączeniach z zewnętrznymi akcesoriami. Tylko nieliczne droższe modele słuchawek posiadają wpinany adapter, który umożliwi połączenie z platformą.

Słuchawki dla graczy Xbox One – zyskaj maksymalną jakość gier

Jakość dźwięku to coraz ważniejszy aspekt w grach wideo. Nie tylko piękne widoki powodują szybsze bicie serca graczy, ale doskonale skomponowana muzyka i efekty dźwiękowe budują klimat całej rozgrywki. Wizja i fonia już zawsze muszą żyć ze sobą w symbiozie, są nierozłącznym elementem wszystkich nowożytnych pozycji na konsole Xbox i konsole PS4. Dzięki szerokiemu wyborowi słuchawek, gamingowy świat audio stoi przed tobą otworem. Nie musisz martwić się o reakcje swojego otoczenia. Głośność to twoja indywidualna sprawa. Zakładasz zestaw słuchawkowy i chłoniesz elektroniczną rozrywkę!


Zobacz więcej na naszym blogu:

4Console.pl © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone