Witaj! Miło, że nas odwiedziłeś!
Zaloguj się!

Zapomniałeś hasła? Zresetuj je tutaj

lub

Nie masz u nas jeszcze konta?

Super! Miło nam przywitać nowego gracza!
Zarejestruj się!

Wybór paczkomatu

PlayStation 5 - podsumowanie informacji

Cześć kochani gracze! Dzisiaj mam dla was krótkie podsumowanie dotychczasowych informacji na temat PlayStation 5! Dowiecie się wszystkich najważniejszych rzeczy, które przyszły użytkownik konsoli Sony wiedzieć powinien. Przedstawię wam sylwetki nowych produkcji szykowanych na PS5 i rzucę trochę światła na wygląd samego sprzętu. Serdecznie zatem zapraszam do obejrzenia kolejnego filmu z serii poradników 4console.pl!

PlayStation 5 zostało zapowiedziane stosunkowo dawno, a cały czas nie znaliśmy szczegółów odnośnie wyglądu samej konsoli, jak również gier, które będą dostępne na premierę. Sony skrzętnie pilnowało swoich tajemnic udostępniając szerokiej publiczności zaledwie zdawkowe informacje na temat samej specyfikacji urządzenia. I Gdy ponad miesiąc temu myśleliśmy, że konsola w końcu zostanie pokazana całemu światu podczas oficjalnej konferencji, to gracze musieli niestety obejść się smakiem i zadowolić technicznymi informacjami skierowanymi do projektantów oprogramowania. Owszem, poznaliśmy wnętrzności PlayStation 5, ale wszyscy przecież czekaliśmy na prezentacje samej konsoli. Wiemy o super szybkim dysku SSD, o procesorze ośmiordzeniowym, o szesnastu gigabajtach pamięci RAM i napędzie 4K Blu-Ray. Nie wiedzieliśmy nic o nowych grach i wizerunku sprzętu Japończyków.

Nie wiedzieliśmy nic aż do teraz. Zaledwie kilka dni temu, w specyficznych warunkach spowodowanych globalną epidemią koronawirusa, Sony postanowiło przedstawić światu swoje najnowsze dziecko za pośrednictwem relacji live na YouTubie, ale zanim ujawniono wygląd samej konsoli, uraczeni zostaliśmy prezentacjami kilku wybornych produkcji szykowanych z myślą o PlayStation 5. Na pierwszy ogień gruchnęła wiadomość o wydaniu już w styczniu 2021 roku GTA V. Dość odważny ruch, biorąc pod uwagę, że gra będzie dostępna już na trzech generacjach konsol! Niestety fanom Rockstar przyjdzie jeszcze poczekać na szóstą część wielkiego złodzieja samochodów.

Szczęśliwi natomiast będą ci, którzy pokochali przygody Ratcheta i Clanka. Zapowiedziano i zaprezentowano nam nową grę z uniwersum tych sympatycznych bohaterów. Feeria kolorów i efektów cząsteczkowych połączona z ilością elementów wyświetlanych jednocześnie na ekranie pokazuję prawdziwą moc jaką kryje w sobie PS5. Animacje i wygląd postaci utwierdzają tylko w przekonaniu, że mamy do czynienia z prawdziwą nową generacją! W obszernym fragmencie rozrywki mogliśmy zobaczyć jak to wszystko prezentuje się w ruchu, gdy Ratchet latał, skakał, strzelał i przemieszczał się między portalami można było dostać zawrotu głowy od intensywnej akcji okraszonej płynna animacją. To będzie HIT!

Podczas streama zobaczyliśmy mnóstwo ciekawych gier. Dobrze zapowiada się nowy Spiderman: Mines Morales oraz Gran Tourismo 7. Wyśmienicie wygląda Oddworld: Soulstorm i niesamowicie przeraża i pobudza wyobraźnie Resident Evill Village. Ujawniono kilka ciekawych pozycji niezależnych i…. sam wygląd konsoli!

Wygląd, który chyba zaskoczył wszystkich! Czarno biała wieża przypominająca wyglądem futurystyczny pomnik może budzić kontrowersje, ale uroku nie można jej odmówić. W połączeniu z padem i zestawem akcesoriów dedykowanych zapewne będzie się idealnie komponować w nowoczesnych wnętrzach domów. Do wyboru dostaniemy dwie wersje – z napędem optycznym i bez czytnika płyt - wersja która gry będzie odtwarzała tylko z bibliotek cyfrowych. Zdecydowana większość peryferiów z PlayStation 4 będzie wspierała także piątka. Wszystkie słuchawki, pady i kable przydadzą nam się po przesiadce na nowy sprzęt. Przydadzą się nam również wszystkie nieograne pozycje z PS4, gdyż nowy sprzęt wyposażony zostanie w kompatybilność wsteczną z większością popularnych tytułów zeszłej generacji.

Także i Sony wyłożyło prawie wszystkie karty na stół. Microsoft, który zaprezentował wygląd swojej konsoli wcześniej, jak i Japońska korporacja powoli szykują się do ogłoszenia najważniejszego – czyli ceny jaką będziemy musieli zapłacić za zabawę na nowym sprzęcie. W najważniejszym aspekcie obie firmy zgodnie milczą. Nikt nie kwapi się do upublicznienia tej jakże ważnej informacji z prostego powodu – te generacje może wygrać tańszy produkt. Badanie rynku trwa, walka o portfele graczy dopiero się zaczyna!

Mam nadzieję, że po tym krótkim materiale jesteście bogatsi w wiedze na temat zmierzającej wielkim krokami premiery PlayStation 5. Ten rok może nas jeszcze zaskoczy czymś pozytywnym. Zapraszam do subskrybowania i śledzenia naszych profili społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy o konkursach i promocjach. Zachęcam również do odwiedzenia naszej strony internetowej po więcej informacji na temat nowego programu wymiany gier! Do zobaczenia w kolejnym materiale!


Zobacz więcej na naszym blogu:

4Console.pl © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone