Witaj! Miło, że nas odwiedziłeś!
Zaloguj się!

Zapomniałeś hasła? Zresetuj je tutaj

lub

Nie masz u nas jeszcze konta?

Super! Miło nam przywitać nowego gracza!
Zarejestruj się!

Wybór paczkomatu

Jak podłączyć pada do Xbox One?

jak podłączyć pada do xbox one

 

 

Bezprzewodowy pad to nieodłączne narzędzie do obsługi każdej konsoli Xbox One. Bez tego małego kontrolera nie moglibyśmy cieszyć się tymi wszystkimi wspaniałymi grami, które dostępne są nie tylko w ofercie Xbox One, Xbox 360, ale i PlayStation. Sprzęt, który potrafimy trzymać nawet po kilka godzin dziennie powinien, więc być solidny i trwały, a przede wszystkim powinien wygodnie leżeć w dłoniach i nie męczyć naszych rąk. Intuicyjne rozstawienie przycisków to natomiast klucz do sukcesu każdego inżyniera projektującego ten kawałek plastiku. Precyzja i komfort grania to najbardziej poszukiwane cechy wśród kontrolerów, dlatego jest tak ważne, by wybrać pad spełniający nasze wymagania. Dowiedz się jak podłączyć pada do konsoli Xbox One!

Jakie są rodzaje kontrolerów do Xbox One?

Na przestrzeni lat powstało wiele dedykowanych kontrolerów dla tej wspaniałej konsoli. Oprócz modeli produkowanych przez Microsoft na rynek trafiła masa padów od zewnętrznych producentów sprzętu. My natomiast skupimy się na trzech głównych modelach, które oficjalnie pojawiły w ofercie Xboxa One i są w pełni kompatybilne z najnowszą konsolą zielonych.

·       Pierwsza i druga generacja pada to praktycznie ten sam kontroler, ale z tą różnicą, że jego druga inkarnacja została wyposażona w gniazdo minijack, dzięki któremu możemy podłączyć bez problemu wszystkie słuchawki posiadające taki wtyk. Pierwsza wersja posiadała niestety wejście dla dedykowanych słuchawek, ale całe szczęście Microsoft szybko wycofał się z tego pomysłu.

·       Pad z wersji Xbox One S – Kolejna metamorfoza sprawdzonej bryły doczekała się kilku istotnych zmian. Dodano obsługę Bluetooth, zmieniono kolor na biały i powiększono zasięg działania do 12 metrów

·       Xbox Elite – Jak sama nazwa wskazuje, pad został zaprojektowany dla najbardziej wymagających graczy. Dodano dodatkowe wajchy oraz możliwość wymiany przycisków kierunkowych. Cięższa i bardziej solidna konstrukcja została wykonana z trwalszych materiałów, by jeszcze bardziej polepszyć komfort grania. Natomiast z jakością idzie również cena, która w tym wypadku jest najwyższa z całej trójki kontrolerów.

Czy kontrolery do Xbox One są kompatybilne z innymi urządzeniami?

Pady do Xboxa One są bardzo uniwersalnym sprzętem. Pomimo tego, że możemy używać ich w rodzinie konsol Microsoftu, to dodatkowo są bardzo łatwo konfigurowalne z urządzeniami takimi jak telefony, tablety i oczywiście komputery klasy PC z Windows 10 na pokładzie. Zero sterowników, zero adapterów. Najnowsze wersje padów, które posiadają możliwość łączenia się z innymi sprzętami za pośrednictwem technologii Bluetooth to jedne z najpopularniejszych padów wśród graczy komputerowych. Istnieje też możliwość podpięcia go pod port USB, a prostota obsługi, trwałość i stosunkowo nie wygórowana cena stawia produkt Microsoftu na podium w dziedzinie joysticków.

Jak podłączyć pad do konsoli Xbox One?

Czy podłączenie pada do Xboxa One jest dziedzinie proste? Tak mógłby rzec growy wyjadacz, który za pan brat jest z technologicznymi nowinkami, natomiast dla laika sprawa nie koniecznie jest taka oczywista. Warto dodać, że nie raz najprostsze czynności potrafią napsuć nam głowę i długie godziny nie potrafimy sobie poradzić z problemem. Przechodząc do sedna – żeby za pierwszym razem podłączyć kontroler do konsoli musimy wcisnąć główny przycisk na padzie, a następnie, gdy zacznie mrugać przytrzymujemy klawisz parowania na konsoli ( w zależności od modelu ten znajduję się na boku obudowy tuż przy wlocie na płyty, lub z przodu panelu głównego). Po chwili nasz sprzęt powinien być skonfigurowany i gotowy do pracy.

Jak wyłączyć kontroler Xbox One?

Kolejne, wydawać by się mogło, łatwe pytanie, lecz w samym internecie ciężko o odpowiedź, więc jak mógłby sobie poradzić z taką zagwozdką zwyczajny użytkownik? Spieszę z pomocą, wszakże nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Na wyłączenie kontrolera Xbox One są dwa rozwiązania – pierwszy – bardziej humanitarny to przytrzymanie głównego przycisku przez około sześć sekund. Drugi – bardziej konkretny, ale również tak samo skuteczny – to po prostu wyjęcie baterii. Jakiego byś nie wybrał rozwiązania, nie martw się z twoim padem nie stanie się nic złego.

 


Zobacz więcej na naszym blogu:

4Console.pl © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone