Witaj! Miło, że nas odwiedziłeś!
Zaloguj się!

Zapomniałeś hasła? Zresetuj je tutaj

lub

Nie masz u nas jeszcze konta?

Super! Miło nam przywitać nowego gracza!
Zarejestruj się!

Wybór paczkomatu

Co wybrać? Konsola Xbox One X czy PlayStation 4 Pro?

Cześć kochani gracze! Dzisiaj zmierzymy się z próbą porównania dwóch najmocniejszych konsol na rynku. Czy Xbox One X jest mocniejszy? Czy PlayStation 4 PRO posiada lepsze podzespoły? Tego dowiecie się oglądając nasz kolejny film przybliżający sylwetki konsol, gier i sprzętu. Wszyscy gotowi? Zapinamy pasy i jedziemy!

Jak już wspomniałam na wstępie, dzisiaj na warsztat weźmiemy odwiecznych konkurentów w branży gier wideo - Micsrosoftowy Xbox One X i Sony PlayStation 4 PRO. Obydwie konsole to najwyższa półka jeśli chodzi o elektroniczną rozrywkę. Pierwszy raz w historii doczekaliśmy się dwóch inkarnacji konsol w ramach tej samej generacji, za sprawą mocniejszych wersji podstawowych Xboxów One i Pees czwórek dłużej możemy cieszyć się grami z najwyższej półki w pięknej oprawie audiowizualnej.

Zacznijmy więc od przedstawiciela obozu zielonych – Xbox One X to najmocniejsza propozycja Microsoftu. Konsole napędza ośmiordzeniowy procesor AMD Jaguar, taktowany zegarem o częstotliwości 2,3 GHz oraz dodatkowy układ graficzny GPU na architekturze Polaris. Natomiast 12 GB pamięci RAM DDR5 o przepustowości 326 Giga bitów na sekundę i w połączeniu z napędem Blu-Ray 4K zapewnia wystarczającą moc, by śmiało nazwać Xboxa One X najmocniejszą konsolą obecnej generacji. Chociaż na zatwardziałych Pecetowcach powyższa konfiguracja nie robi specjalnego wrażenia, to stosunek ceny do jakości powoduje, że platforma od Microsoftu staje się łakomym kąskiem dla wszystkich growych maniaków. Należy oczywiście pamiętać, że nie wnętrzności decydują o popularności danego sprzętu, a oprogramowanie, czyli właśnie same gry, które potrafią sprzedać miliony egzemplarzy hardweru. W bibliotece Xbox’a One X nie mogło zabraknąć setek wspaniałych produkcji, choć w głównej mierze są to tytuły dostępne również u konkurencji… A jeśli już mówimy o konkurencji, to wypadałoby rzucić trochę światła na również potężne PlayStation 4 PRO.

Sony PlayStation 4 PRO tak jak i Xbox One X wyposażona została w ośmiordzeniowy procesor AMD Jaguar, ale o częstotliwości zegara na poziomie 2,1Ghz i delikatnie słabszy GPU również oparty na technologii Polaris. Największą różnicą sprzętową pozostaje pamięć RAM, której na pokładzie PS4 PRO uświadczymy tylko 8 GB DDR5. W sprzęcie Japończyków nie uświadczymy również napędu Blu-Ray 4k. Sony poskąpiło na tym polu środków i musimy zadowolić się zwyczajnym czytnikiem niebieskolaserowym.

Ale dość już tego technicznego żargonu, z którego nie wiele wynika. To co tygryski lubią najbardziej to gry w jakie można zagrać na powyższych sprzętach. Wygląd i wnętrze to sprawy drugorzędne. Przecież podczas grania nikt nie będzie patrzył na konsole i podziwiał jej procesora graficznego. Na tym polu obydwa sprzęty to światowa czołówka. Gry przygotowywane z wielkim pietyzmem przez wewnętrzne studia potrafią zachwycić i na PlayStation i na Xboxie. O wyborze więc kolejny raz zdecydują wasze upodobania do poszczególnych gatunków. Gears of War czy Ratchet and Clank? Forza Motorsport czy Gran Tourismo? Kinect czy VR? To są pytanie, które trzeba zadać sobie przed wyborem nowej konsoli i na nie będziemy odpowiadać w kolejnych częściach naszych błyskawicznych poradników! Jeśli kochacie elektroniczną rozrywkę tak samo jak my to na pewno dokonacie mądrych i przemyślanych wyborów!

Do zobaczenia w kolejnym filmie!


Zobacz więcej na naszym blogu:

4Console.pl © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone