Witaj! Miło, że nas odwiedziłeś!
Zaloguj się!

Zapomniałeś hasła? Zresetuj je tutaj

lub

Nie masz u nas jeszcze konta?

Super! Miło nam przywitać nowego gracza!
Zarejestruj się!

Wybór paczkomatu

Xbox One - jak włączyć grę?

jak włączyć gre na konsoli xbox one

 

 

Czasy, gdy po włożeniu gry do czytnika konsoli ta od razu się uruchomiała minęły bezpowrotnie. Najnowsze konsole, zarówno PlayStation 4, Xbox One czy Nintendo Switch przed włączeniem danego tytułu za pierwszym razem wymagają od nas pobrania aktualizacji lub całkowitej instalacji nowej gry. I chociaż czas oczekiwania na odpalenie gry stosunkowo się zmniejsza to grono growych dinozaurów z rozrzewnieniem wspomina czasy plug and play. Trzeba się pogodzić, że wraz z postępem technologicznym konsole nie mogą służyć wyłącznie do gier, a w czasach Internetu zaletą jest aktualność danej pozycji i możliwość łatania jej przez twórców na bieżąco. W krótki i przejrzysty sposób odpowiemy wam na pytanie dotyczące włączanie gier na konsoli Microsoft'u oraz wyjaśnimy czym jest kompatybilność wsteczna. Dowiedz się jak włączyć grę na Xbox One!

Xbox One jak włączyć grę?

Zastanawiasz się jak odpalić gry na konsoli Xbox One? To stosunkowo błahe pytanie nie jest wcale pozbawione zasadności. Nie każdy jest przecież hardcorowym graczem mającym na koncie tysiące zaliczonych gier, a sam interfejs konsoli może na początku wydawać się mało przejrzysty. Przejdźmy zatem do sedna – żeby uruchomić interesującą nas aplikację musimy najpierw wiedzieć, czy posiadamy ją w wersji cyfrowej, czy w wersji fizycznej na płycie bluray. Jeśli posiadamy grę na krążku to wystarczy włożyć ją do napędu konsoli i śledzić informacje pojawiające się na ekranie. Najpewniej gra automatycznie zacznie się instalować na dysku twardym i po zakończeniu całego procesu się automatycznie. Natomiast jeśli zakupiliśmy grę w sklepie Microsoft'u to po zakończeniu pobierania wystarczy wybrać interesujący nas kafelek symbolizujący daną pozycję i potwierdzić włączenie przyciskiem A. Niby nic w tym skomplikowanego, ale w gąszczu opcji można się pogubić.

Gry z Xbox 360 na konsoli Xbox One: jak je uruchomić?

Wsteczna kompatybilność to ostania nowość inżynierów Microsoft'u. Za pośrednictwem wbudowanego  emulatora dostępnego w konsoli Xbox One większość gier z poprzedniej generacji konsol, a nawet jeszcze poprzedniej można odtworzyć gry z klasycznego Xboxa oraz Xboxa 360. Oczywiście nie są to wszystkie tytuły, ale ich lista sukcesywnie się powiększa i jeśli posiadasz, którąś z gier z listy wsteczna kompatybilność XBOX to śmiało możesz wkładać do napędu konsoli płytkę z grą. Upewnij się, że masz połączenie z internetem, bo konsola najpierw rozpozna DVD, a następnie pobierze całą grę z serwerów. Nie wyjmuj płyty z czytnika, służy ona do stałej weryfikacji oryginalności programu.

Ponadto jeśli twoja cyfrowa biblioteka pęka w szwach od gier, które zakupiłeś na X360 w sklepie Microsofru to sprawa jest jeszcze prostsza. Wszystkie te produkty są widoczne w zakładce gier gotowych do zainstalowania i wystarczy potwierdzić wybór, by już za chwilę móc się cieszyć gotowym produktem. Setki gier dostępnych w Games With Gold oraz wieloletnia i skrzętnie powiększana przez ciebie kolekcja pozycji cyfrowych jest na wyciągnięcie ręki.

Jak działa wsteczna kompatybilność w Xbox One?

Zasada działania jest bardzo prosta. Dzięki mocy obliczeniowej najnowszej konsoli Microsoftu jest ona w stanie emulować programowo zeszłe generacje Xboxów. Więc nie jest tak, że wewnątrz konsoli Xboxa One siedzi mikroskopijny Xbox i Xbox 360. Emulacja odbywa się za pośrednictwem aplikacji, która po rozpoznaniu z jaką grą ma do czynienia zaczyna pobierać z serwerów specjalnie zmodyfikowaną wersję gry z poprzednich generacji. Jest to kopia jeden do jednego, ale przystosowana do współpracy na nowym procesorze i układzie graficznym. Ba, nawet opcje online działają w tych tytułach w ten sposób, że można uczestniczyć w rozgrywce z graczami bawiącymi się na oryginalnym sprzęcie i w żadnym wypadku nie są w stanie rozpoznać kto aktualnie gra na jakim sprzęcie. To nietuzinkowe rozwiązanie powoduję, że biblioteka tytułów Xboxa One powiększa się o kilkaset pozycji. Jeśli tylko posiadasz jakąś starą grę, sprawdź jej kompatybilność na powyższej liście i doświadcz jak działa to w praktyce. Emocje gwarantowane.

Jak włączyć grę na konsoli Xbox One – podsumowanie

Jak widzicie włączanie gier na konsoli Xbox One nie jest takie skomplikowane. Oczywiście nie jest również tak proste jak na pierwszym PlayStation, ale każdy użytkownik, który nie jest na bakier z technologią powinien sobie poradzić. Ilość opcji może na początku przerazić, ale dzięki przejrzystemu menu konsoli do każdej pożądanej zakładki można dojść drogą dedukcji. Również próby włączania gier ze starszych platform nie powinno sprawić wam kłopotów. Kompatybilność wsteczna to intuicyjna i niesamowicie użyteczna funkcja. Dzięki tanim grom na Xboxa 360 można na nowo poczuć stare emocje, a ci wszyscy, którzy dopier zaczynają przygodę z grami wideo mają szanse zapoznać się z klasyką gier na przestrzeni prawie dwudziestu lat. Żaden sprzęt nie oferuje tak wiele, za tak niewiele! Kontrolery w dłoń!


Zobacz więcej na naszym blogu:

4Console.pl © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone