Witaj! Miło, że nas odwiedziłeś!
Zaloguj się!

Zapomniałeś hasła? Zresetuj je tutaj

lub

Nie masz u nas jeszcze konta?

Super! Miło nam przywitać nowego gracza!
Zarejestruj się!

Dlaczego Xbox One nie łączy się z Internetem?

Dlaczego Xbox One nie łączy się z Internetem

Ówczesne konsole nowej generacji to multimedialne maszyny, do obsługi których niezbędne jest połączenie z internetem. Zarówno Xbox One jak i PlayStation bez połączenia z siecią tracą na swojej funkcjonalności. W wielu wypadkach nie zagramy w gry z cyfrowej biblioteki i nie sprawdzimy osiągnięć, nie pobierzemy aktualizacji gier i nie zmierzymy się rozgrywkach online. Co jeśli zatem stracimy kontakt ze światem? Jak naprawić te uciążliwą usterkę w konsoli Microsoftu? Dowiecie się w poniższym artykule próbującym zlokalizować przyczynę takiego stanu rzeczy. Powodów uszkodzonego Internetu może być wiele, a my spróbujemy opisać główne, gotowe rozwiązania, by krok po kroku wyeliminować te niedogodność. Dowiedz się dlaczego Xbox One nie łączy się Internetem!

Konfiguracja WLAN w Xbox One

Najnowsza rodzina konsol Microsftu, czyli Xbox One, Xbox One S oraz Xbox One X oferują możliwość podłączenia się do internetu za pośrednictwem WLAN. Zapytacie czym jest WLAN? Najprościej rzecz ujmując jest to lokalna, bezprzewodowa sieć, która udostępniana jest za pomocą router’a podłączonego do źródła za pomocą kabla. Jeśli więc mamy podpisaną umowę z lokalnym dostawcą internetu nic już nie stoi na przeszkodzie, by połączyć do niego naszą konsolę.

Najprostszym sposobem na takie połączenie jest zwyczajne włączenie konsoli i postępowanie zgodnie z pojawiającymi się na ekranie telewizora informacjami. Wybierz nazwę swojej sieci domowej (znajdziesz ją w ustawieniach routera lub dokumentach usługodawcy sieciowego) i wprowadź własny klucz sieciowy (inaczej hasło zabezpieczające). Jeśli wykonałeś te dwie czynności bezbłędnie to twoja konsola jest już gotowa na zabawę online. Od teraz możesz kupować gry ze sklepu Microsoftu, pobierać aktualizacje i cieszyć się multimedialnymi aplikacjami. Jeśli chcesz dodatkowo skonfigurować swoje połączenie możesz dokonać tego wciskając „menu” na kontrolerze i znajdując opcje „ustawienie sieci”. W prosty i przystępny sposób znajdziesz tam wszystkie informacje odnośnie jakości komunikacji, status sieci, prędkość i rodzaj połączenia. W każdej chwili możesz się również rozłączyć z serwerem.

Konsola Xbox One oferuje również stabilne połączenie przewodowe, którego konfigurowanie jest jeszcze bardziej proste niż opcja WLAN. Wystarczy wejść w posiadanie kabla Ethernet i z jednej strony podpiąć pod odpowiednie złącze końcówkę, a z drugiej podłączyć konsolę. Po tym zabiegu sprzęt automatycznie wykryje sygnał. Jesteś już w sieci!

Najczęstsze problemy połączenia Xbox One z internetem?

Istnieje kilka przyczyn przez, które Xbox One może mieć problemy z połączeniem sieciowym. Z reguły są to usterki, które można łatwo zlokalizować i w szybki sposób rozwiązać problem. Poniżej kilka przykładów błędów i solucji na ich uniknięcie.

Sieć Wi-Fi jest poza zasięgiem

To jeden z najczęstszych powodów niemożliwości podłączenia się do internetu. Zazwyczaj jest to spowodowane znaczną odległością od routera, który może dawać zbyt słaby sygnał. By sprawdzić, czy to jest nasz główny problem spróbuj przenieść konsolę bliżej sygnału lub sygnał do konsoli. Jeśli po tym zabiegu sieć będzie widoczna to mamy problem rozwiązany i możemy przejść do próby połączenia.

Błąd połączenia z siecią/Błąd konsoli

Czasem podczas rozgrywki konsola wyświetla nam bliżej nieokreślone komunikaty o braku połączenia lub komunikuje się z nami kodami błędów. Najważniejsze w takim wypadku to nie panikować i wykonać pierwszą, a zarazem najważniejszą czynność w tego rodzaju problemach, czyli ponowne uruchomienie sprzętu. Konsole to skomplikowane maszyny, którym często zdarza się zadyszka, więc warto czasem dokonać ponownego rozruchu i sprawdzić, czy przyniosło to zamierzony efekt.

Zawieszony Router

Tak jak w przypadku konsol – router też może ulec chwilowej usterce i konieczna będzie próba ponownego restartu urządzenia. Zazwyczaj wystarczy odpięcie sprzętu od sieci, a czasem przywrócenie ustawień fabrycznych. Dokładną instrukcje znajdziesz na stronie producenta lub usługodawcy. W racie problemów nie bój się dzwonić do biura obsługi Klienta, na pewno nie pozostaniesz sam w tej czynności.

Zepsute podzespoły konsoli

Niestety zdarza się również, że nasz sprzęt po prostu uległ awarii. Nie są to częste przypadki, ale uszkodzenie karty sieciowej czasem się zdarza. Zazwyczaj są to przypadki złego przechowywania konsoli. Często zakurzonego i przechowywanego w ciasnej szafce bez dostępu do cyrkulacji powietrza. Można zawczasu ustrzec się przed tego typu usterkami ustawiając platformę w przewiewnym miejscu i umożliwiającym regularne jej czyszczenie.

Rozwiązywanie problemów z konsolą Xbox One, która nie łączy się z Wi-Fi

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie poprawnego działania naszej konsoli. Jeśli nie możesz połączyć się ze swoją siecią sprawdź, czy połączy się z innymi. W prosty sposób możesz za pośrednictwem swojego smartfonu udostępnić internet i spróbować w ten sposób sprawdzić działanie. Jeśli konsola łączy się z innymi sieciami problem leży w twoim domowym internecie. Spróbuj zrestartować router, a jak to nie pomoże skontaktuj się z dostawcą.

Włącz i wyłącz urządzenia

Czasem najprostsze rozwiązania przynoszą najlepsze efekty. Spróbuj wyłączyć router od prądu na kilkadziesiąt sekund i to samo uczyń z konsolą. Odpięcie od zasilania spowoduje, że ustawienia powinny wrócić na właściwy tor i konsola w końcu połączy się z siecią bezprzewodową.

Sprawdź czy inne urządzenia łączą się z twoją siecią domową.

Z reguły jest tak, że w twojej okolicy trwają aktualnie prace konserwacyjne, o których dostawca nie omieszkał wspomnieć. W takim wypadku sprawdź pozostałe domowe sprzęty wyposażone w łączność bezprzewodową i wyciągnij wnioski. Jeśli żaden z produktów domowych nie ma dostępu do internetu to śmiało możesz dzwonić na infolinie z zapytaniem kiedy awaria zostanie usunięta. Jeśli natomiast wszystko inne działa poprawnie to zostaje nam ostatni krok.

Kontakt z suportem Microsoft

Prawdopodobnie twoja kochana konsola uległa awarii, ale nie ma się czym przejmować. Fachowy zespół pracowników Microsoftu czeka pod telefonem, by służyć ci pomocą. Zadzwoń i umów się na wizytę technika lub wysłuchaj rad specjalistów. Może to ty coś namieszałeś w ustawieniach i problem nie jest taki straszny jak się wydaje?

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik spowoduje, że nie stracisz głowy podczas prób podłączenia swojej konsoli i w pełni wykorzystasz możliwości płynące z Xbox Live. Pamiętaj również, że większość problemów sieciowych można w łatwy sposób rozwiązać stosując się do powyższych zasad. Z reguły są to błahe przyczyny spowodowane niestabilnością połączenia lub awariami ze strony dostawcy internetu. W każdym razie zawsze warto połączyć Xboxa za pomocą kabla Ethernet, mamy bowiem większą pewność, co jakości sygnału.

Niestety samo Wi-Fi podatne jest na różnego typu zakłócenia, a kabel, jak to kabel – albo przesyła dane, albo nie, więc jest bardziej solidny. W razie problemów piszcie również do nas w sekcji komentarzy. Postaramy się na bieżąco odpowiadać na nurtujące was pytania i służymy pomocą za pośrednictwem mediów społecznościowych. Znajdziesz nas na Facebooku, Instagramie, YouTubie oraz Tik Toku! Zapraszamy do kontaktu!


Zobacz więcej na naszym blogu:

Poradniki

Chociaż większość graczy wybiera konsole ze względu na komfort grania na kanapie przed ekranem ogromnego...  Zobacz więcej

Aktualności

Jeszcze chwilka jeszcze momencik i za niespełna dwa tygodnie wkroczymy w dziewiątą generację konsol....  Zobacz więcej

Poradniki

Brak obrazu na PlayStation 4 to ostatnia rzecz jakiej chcemy doświadczyć po włączeniu konsoli. Nierzadko...  Zobacz więcej

Poradniki

Od dłuższego czasu zasypujemy was informacjami na temat nowej generacji konsol nic w tym dziwnego wszakże...  Zobacz więcej

Poradniki

Czasy gdy gry wideo były postrzegane jako zajęcie wyłącznie dla najmłodszych minęły bezpowrotnie. Dzisiaj...  Zobacz więcej

Poradniki

Coraz większa popularność grania mobilnego sprawia że telefony komórkowe przestały już dawno pełnić...  Zobacz więcej

Aktualności

PlayStation 5 czeka już za rogiem. Szczęśliwi ci którym udało się złożyć przedpremierowe zamówienia bo...  Zobacz więcej

Poradniki

Czas płynie nieubłaganie. Niedawno cieszyliśmy się z nadejścia ósmej generacji konsol a już za chwilę...  Zobacz więcej

Aktualności

Na dwa miesiące przed startem nowej generacji otrzymaliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat...  Zobacz więcej

Aktualności

...  Zobacz więcej

Aktualności

To kiedy pojawią się nowe konsole wiemy już od jakiegoś czasu. Technologiczne zagadnienia wygląd oraz...  Zobacz więcej

Aktualności

...  Zobacz więcej

Recenzje

Zaczęło się Microsoft jako pierwszy wyłożył ostatnie karty na stół. Wiemy już jak wyglądają najnowsze...  Zobacz więcej

Poradniki

Kierownica do PlayStation 4. Brzmi jak ponury żart gdyż na pierwszy rzut oka oba sprzętu wykluczają się...  Zobacz więcej

Poradniki

Dwóch głównych konkurentów od prawie dwudziestu lat walczy o uznanie w oczach konsumentów. Microsoft i Sony...  Zobacz więcej

Poradniki

Końcówka 2020 roku to czas zmian w elektronicznej rozrywce. Stoimy w generacyjnym rozkroku za drzwiami...  Zobacz więcej

Poradniki

Konsola Nintendo Switch to bez wątpienia fenomen ostatnich lal. Pomimo nie najmocniejszej konfiguracji oraz...  Zobacz więcej

Poradniki

Ósma generacja konsol zapisała się w historii elektronicznej rozrywki kilkoma ważnymi wydarzeniami....  Zobacz więcej

Poradniki

Microsoft wraz ze swoją wiodącą konsolą obecnej generacji może nie jest w tym momencie najlepiej...  Zobacz więcej

Poradniki

Mekka gracza domowe zacisze miejsce gdzie każdy czuję się komfortowo. Spokój bezpieczeństwo miłość i...  Zobacz więcej

Aktualności

Mamy już wrzesień do końca roku już tylko cztery miesiące. Premiera PlayStation 5 planowana jest na...  Zobacz więcej

Poradniki

Firma Microsoft od prawie dwudziestu lat buduje świadomość marki w umysłach graczy konsolowych. To w 2001...  Zobacz więcej

Poradniki

Przez prawie siedem lat obecności PlayStation 4 na rynku otrzymaliśmy wiele wspaniałych gier. Nie łatwo...  Zobacz więcej

Poradniki

Nintendo Switch to kolejna innowacyjna konsola od japońskiego giganta która ponownie nie dzięki wielkiej...  Zobacz więcej

Poradniki

Microsoft wraz ze schyłkiem aktualnej generacji konsol wyszedł z niesamowitą inicjatywą. Nie patrząc na...  Zobacz więcej

Poradniki

Aktualna ósma już generacja domowych sprzętów do grania powszechnie zwanych konsolami jest już z nami...  Zobacz więcej

Poradniki

Ostatnimi czasy głośno się mówi o rewitalizacji cen gier wideo. Głośno o tym mówią producenci tytułów na...  Zobacz więcej

Poradniki

Wybór pada to wbrew pozorom bardzo ważna kwestia przy zakupie swojej pierwszej konsoli do gier wideo....  Zobacz więcej

Poradniki

Powoli mija szósty rok obecności PlayStation 4 na rynku. Konsoli może nie rewolucyjnej ale na pewno...  Zobacz więcej

Poradniki

Gry wideo to nie tylko ruchome obrazki ale i przede wszystkim doskonały dźwięk który dopiero w połączeniu...  Zobacz więcej

Poradniki

W życiu gracza czasem przychodzi trudny moment. Gdy przesiadamy się na nowy sprzęt lub postanowiliśmy...  Zobacz więcej

Poradniki

Czasy gdy po włożeniu gry do czytnika konsoli ta od razu się uruchomiała minęły bezpowrotnie. Najnowsze...  Zobacz więcej

Poradniki

Bezprzewodowy pad to nieodłączne narzędzie do obsługi każdej konsoli Xbox One. Bez tego małego kontrolera...  Zobacz więcej

Promocje

  Zobacz więcej

Recenzje

  Zobacz więcej

Recenzje

  Zobacz więcej

Recenzje

  Zobacz więcej

Recenzje

  Zobacz więcej

Rozgrywki

  Zobacz więcej

Rozgrywki

  Zobacz więcej

Rozgrywki

  Zobacz więcej

Rozgrywki

  Zobacz więcej

Rozgrywki

  Zobacz więcej

Rozgrywki

  Zobacz więcej

Recenzje

  Zobacz więcej

Rozgrywki

  Zobacz więcej

Rozgrywki

  Zobacz więcej

Rozgrywki

  Zobacz więcej

Poradniki

Cześć kochani gracze W dzisiejszym poradniku spróbujemy zastanowić się nad sensem zaopatrzenia się w...  Zobacz więcej

Poradniki

Cześć kochani gracze Dzisiaj zmierzymy się z próbą porównania dwóch najmocniejszych konsol na rynku. Czy...  Zobacz więcej

Aktualności

Cześć kochani gracze Dzisiaj mam dla was krótkie podsumowanie dotychczasowych informacji na temat...  Zobacz więcej

Aktualności

Jaki wybrać telewizor do konsoli PlayStation 5 Konsole nowej generacji powoli pukają do drzwi a wraz z...  Zobacz więcej

Poradniki

Kontakt do pomocy technicznej Zapraszamy wszystkich klientów u których wystąpiły problemy techniczne z...  Zobacz więcej

Poradniki

Którą konsole kupić konsola PlayStation czy Xbox Te odwieczne dylematy graczy tyczące się wyboru sprzętu...  Zobacz więcej

Rozgrywki

  Zobacz więcej

Poradniki

Wchodząc do sklepu z elektroniką przemysłową można dostać zawrotu głowy od ilości gier i konsol...  Zobacz więcej

Aktualności

Wszystko ma swój początek i koniec. Tak jest również z ósmą generacją konsol która po sześciu latach...  Zobacz więcej

Blog

ZbitaSzybka.pl i 4console.pl wspólna piękna historia Zanim ZbitaSzybka.pl Serwis iPhone na...  Zobacz więcej

GORĄCA OFERTAZobacz wszystkie

4Console.pl © 2017 Wszelkie prawa zastrzeżone